Zdravotnická záchranná služba
Zlínského kraje, p.o.
Archiv

2020-01-24 - Záchranka posílila vozový park


Záchranka úspěšně dokončila 4 projekty, jež společně představují pořízení celkem 7 nových vozidel. Vedle klasické obnovy vozového parku, kdy byly pořízeny 3 sanitní vozidla typu „C“ označované též jako mobilní jednotky intenzivní péče a 2 vozidla pro setkávací systém RV, najdou nově ve vozovém parku uplatnění také úplné novinky. Jednou z nich je mobilní operační středisko a druhou speciální vozidlo pro zvládnutí mimořádných událostí.

Dodaná sanitní vozidla jsou plánovaným pokračováním obnovy a modernizace vozového parku. Zlepšují pracovní podmínky pro záchranáře, tak i komfort přepravovaných pacientů. K dnes již běžné výbavě tak patří například nosítka s hydraulickým pohonem, jenž značně usnadňují práci při transportu, ale i řada další prvků, které považujeme za běžný standard – klimatizace, nezávislé topení v zavazadlovém prostoru, možnost komunikace s řidičem za jízdy, LED osvětlení s regulací intenzity, atd. Cena jednoho vozidla činí 3.406.150,- Kč. Všechny byly pořízeny z vlastních investičních prostředků záchranky.

Vozidla Škoda Karoq pro setkávací systém rendez vous nahrazují starší, již opotřebovaná vozidla. I zde dochází ke zlepšení užitných vlastností, když jsou například mimo většího zavazadlového prostoru a výkonnějšímu motoru vybavena upravenou elektroinstalací, umožňující připojení dalších zařízení, jako jsou tablety apod.  Cena jednoho vozidla byla 1.294.155,50 Kč a obě byla financováno z Fondu zábrany škod.

Mobilní dispečink nahradí ve vozovém parku vozidlo Praga V3S, které je aktuálně používáno při likvidaci mimořádné události ve Vrběticích a vyřazeno bude po skončení této akce. Nový mobilní dispečink umožní řídit složité zásahy přímo z místa události a nebo může být použit při nutnosti evakuace stacionárního operačního střediska například při hrozbě požáru, bombového útoku apd. Cena vozidla je 6.352.500,- Kč a podstatnou část tvoří IT technologie, kterými je vozidlo doslova přeplněné. Vozidlo bylo financováno z prostředků pro krizovou připravenost.

Speciální vozidlo pro zvládnutí mimořádných událostí je prvním vozidlem tohoto typu ve Zlínském kraji. Dosavadní praxe spočívala v přestavbě vysloužilých sanitek. Nové vozidlo bylo navrženo s využitím zkušeností ZZS jiných krajů, zejména Jihočeského a Libereckého kraje. Mimo samotného vybavení zdravotnickým materiálem a transportní technikou je posádka tohoto vozidla schopna připravit vlastní zázemí pro ošetřování postižených, k dispozici je osvětlovací technika a vlastní zdroj elektrické energie. Využití vozidla se předpokládá nejen při zásazích u velkých nehod a živelných katastrof, ale také při poskytnutí zdravotnického zajištění při velkých kulturních, společenských nebo sportovních akcích. Cena vozidla byla 4.676.045,- Kč a bylo financováno z peněz pro krizovou připravenost.

2020-11-06 - PODĚKOVÁNÍ


Vážené kolegyně, vážení kolegové! Vytvořili jste výjimečně kvalitn&iacu...

2020-04-08 - Poděkování


Poděkování Vážené kolegyně a kolegové, obracím se na vás v t&...

2020-04-02 - Taková vstřícnost těší!


Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje s maximálním nasaze...