Zdravotnická záchranná služba
Zlínského kraje, p.o.
Archiv

2019-10-22 - Havárie na dálnici D1


Naši kolegové pomáhali při vážné dopravní nehodě na dálnici D1

V neděli 13.10.2019 ve večerních hodinách se tři naši kolegové zdravotničtí záchranáři Martin Mikloš, Jiří Vašica a Jiří Stuška vraceli po dálnici D1 z Prahy, kde se účastnili odborné konference.

Byli mezi prvními, kteří dorazili k vážné dopravní nehodě cisterny, převážející palmový olej, a několika osobních vozidel, které do ní narazily. Okamžitě začali organizovat a aktivně se podílet na vyprošťování zraněných a jejich přesun do bezpečí.  Díky jejich profesionálnímu přístupu a zkušenostem s danou situací se podařilo vytvořit záchranářskou uličku pro příjezd vozidel IZS, podat přesné informace operačnímu středisku ZZS a zabránit chaosu na místě nehody.

Zpráva o jejich doslova hrdinském činu se dostala na veřejnost přes sociální sítě. Sami záchranáři o nějakou publicitu moc nestáli. V běhu událostí, se tato zpráva dostala k médiím, která projevila velký zájem o setkání s našimi kolegy, proto se uskutečnila úterní tisková konference na výjezdové základně v Uherském Hradišti.

Zde za přítomnosti mnoha novinářů popsali svou činnost na místě, postřehy a pocity ze zásahu u nezvykle těžké dopravní nehody. Záchranné práce komplikoval oheň, který se vznítil po nárazu vozidel. Protivítr a kouř značně ohrožoval jak zraněné tak i samotné zachránce. Naši kolegové velmi ocenili pomoc dvou vojáků a zdravotní sestry, ale i pomoc ostatních přítomných, bez jejichž přispění by následky dopravní nehody byly ještě horší.

Děkujeme našim klukům za jejich duchapřítomný, hrdinský a mimořádný zásah. Jsme na ně oprávněně hrdí a vážíme si toho, že pracují v naší organizaci.

2020-11-06 - PODĚKOVÁNÍ


Vážené kolegyně, vážení kolegové! Vytvořili jste výjimečně kvalitn&iacu...

2020-04-08 - Poděkování


Poděkování Vážené kolegyně a kolegové, obracím se na vás v t&...

2020-04-02 - Taková vstřícnost těší!


Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje s maximálním nasaze...