Zdravotnická záchranná služba
Zlínského kraje, p.o.
Archiv

2018-10-30 - XXV. Dostálovy dny urgentní medicíny


Ve dnech 23. - 25. října 2018 se v Ostravě uskutečnil již pětadvacátý ročník odborného kongresu Dostálovy dny. Tato prestižní vzdělávací akce je zaměřena na problematiku urgentní medicíny. Jejími účastníky jsou především zdravotničtí pracovníci zdravotnických záchranných služeb a urgentních příjmů nemocnic, ale také studenti lékařských fakult.

Během čtvrt století konání Dostálových dnů bylo již prezentováno více než 800 přednášek a celkový počet účastníků v rámci konaných konferencí dosáhl 9000 osob.

Letošní kongres nabídl přednášky týkající se péče o pacienta s vážnými úrazy, příspěvky o dětských pacientech, o práci v prostředí urgentních příjmů, ale také problematiku efektivního využití letecké záchranné služby, zkušenosti s podáváním krevních transfúzí v přednemocniční neodkladné péči a řadu dalších.

Dostálovy dny jsou již tradičně místem slavnostního předání Ceny Asociace ZZS ČR, která je udělována pracovníkům ZZS jednotlivých krajů jako výraz poděkování a úcty k vynikajícímu výkonu jejich práce.

Letos byl mezi oceněnými i MUDr. Tomáš Novotný, vedoucí lékař ZZS Zlínského kraje pro oblast Zlín, který byl nominován za dlouhodobou medicínskou a pedagogickou činnost a přínos oboru Urgentní medicína ve Zlínském kraji. MUDr. Novotný pracuje u ZZS ZK od roku 1996. V roce 2004 byl jmenován do funkce vedoucího lékaře oblasti Zlín. Působí nejen v roli manažera a lékaře v terénu, ale také jako pedagog na VOŠ Zlín, kde vyučuje od vzniku oboru zdravotnický záchranář. Pod jeho vedením je také každoroční zdravotnické zajištění populární Barum Rally Zlín, je spoluautorem odborné příručky Mezinárodní automobilové federace pro postupy bezpečného vyproštění posádky z havarovaných závodních vozidel.

MUDr. Tomáši Novotnému náleží upřímné poděkování od vedení ZZS ZK, od kolegů a studentů, kterým předává své zkušenosti, jakož i od pacientů za poskytnutou erudovanou péči.

2020-11-06 - PODĚKOVÁNÍ


Vážené kolegyně, vážení kolegové! Vytvořili jste výjimečně kvalitn&iacu...

2020-04-08 - Poděkování


Poděkování Vážené kolegyně a kolegové, obracím se na vás v t&...

2020-04-02 - Taková vstřícnost těší!


Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje s maximálním nasaze...